вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий